MBA  چیست؟

 

MBA  یكی از معروفترین و شناخته شده ترین رشته ها در سراسر دنیا است که یك دروازه ورود به موفقیت در حرفه مدیریت  می باشد.

 رشته MBA یكی از پرطرفدار ترین رشته ها در سراسر دنیاست این رشته مناسب برای کسانی است كه علاقه مند به تجارت و یا مدیریت هستند و دارای روحیه رهبری نیز می باشند. صرف نظر از صنعت و یا حرفه ای كه شما در آن هستید، و یا شرایط اقتصادی كشور، رشته MBA برای تجارت و بازرگانی به ویژه برای تصدی امور اجرایی و یا مدیریتی بسیار موثر است.

 

متقاضیان جهانی MBA

 

برنامه MBA برای تجهیز كردن دانشجو با اطلاعات لازم به صورت تئوری و عملی، در تلاش است كه بتواند آنها را برای شغلهای مدیریتی به بالاتربن سطح آگاهی و تجربه برساند. این رشته تنها مناسب دانشجویان مدیریت نیست بلكه كلیه افراد می توانند دروس و واحد های مربوطه را به خوبی درك كنند همین مسئله باعث مطرح شدن این رشته در جهان و داشتن اعتبار جهانی شده است.

 

 

در شاهراه اطلاعات و اینترنت وارد عصر جدیدی شده ایم، عصر دانش، این پیشرفت روز افزون دانش بشری منجر به افزایش مصرف کنندگان تحصیل کرده و معقول تر شده است. امروزه خرید فروش، مدیریت افراد و محصولات و به طور كلی همه چیز پیچیده تر و پرچالش تر از گذشته شده است.

رشته MBA یا Masters of Business Administration رشته تحصیلی در مقطع كارشناسی ارشد و مدیریت Business می باشد و به رشته ارتباطات تجاری Business Communication نیز اطلاق می شود. این رشته یكی از پرطرفدارترین رشته هایی است كه علاقمندان گرایشهای مدیریت تجارت و بازرگانی را به خود جذب نموده است. رشته MBA برای كسانی كه در جایگاه مدیریتی و یا تجاری قرار می گیرند، به ویژه كسانی كه در جایگاه اجرایی و ریاست هستند بسیار مناسب است.

MBA مهارت و تجربه مورد نیاز را در سطحی بالا و كیفیتی مطلوب، برای كسب آمادگی مورد نیاز برای ورود به دنیای كسب و كار و تجارت در اختیار شما قرار می دهد. این رشته آموزشی موفقیت متقاضیانش را در تجارت جهانی اثبات خواهد كرد و در محیط تجاری آزاد به طور همزمان دانش، مهارت و تجربه را به شما آموزش می دهد.  با این كیفیت متمایز آموزشی شما می توانید در انتظار موفقیتی چشمگیر، درآمدی بالا و پیشرفت روز افزون در دنیای تجارت باشید. 

   

 

MBA  برای متقاضیان موفق خود مزایای زیر رابه همراه دارد:

 دانش تجارت  :

 

 MBA به شما اطلاعات باارزشی از تجارت Business Knowledge و موضوعات مرتبط به آن می دهد. در این دوره داوطلبان راه حلها و مفاهیم تجاری را نه به صورت تئوری بلكه با كلاسها و دوره های خاص به صورت عملی یاد گرفته و همچنین به آنها آموزش داده كه چگونه این مهارت ها را در محیط های كاری و عملیات تجاری به كار گیرند.

 

توانایی رهبری  :

 

موفقیت در برنامه های آموزشی MBA تنها از طریق شركت در كلاسهای آموزشی و انجام مأموریت های جدی و ارائه گزارش به صورت فردی و گروهی میسر می شود. كه این آموزش ها توانایی لازم را برای رهبری موقعیتهای تجاری Leadership Abilities در زندگی واقعی فراهم می كند. این آموزش ها علاوه بر اینكه تجربه كاری آینده را در اختیار شما قرار می دهد از شما یك مدیر و رهبر كارآزموده می سازد.

 

شبکه ارتباطی:

 

شمامی آموزید به راحتی با همه افراد  ارتباط Networking برقرار كرده، و این مهمترین و باارزش ترین امری است  كه در رشته MBA شما كسب می كنید.

  

فرصت های شغلی MBA:

 

اغلب افراد برای هدف پیشرفت در كار و پیدا كردن فرصتهای شغلی بهتر بدنبال گرفتن مدرك هستند. این قضیه درمورد مدرك MBA نیز صدق می كند، تنها تفاوت این است كه مدرک MBA مدركی ارزشمند در سراسر جهان بشمار می رود و فرصتهای شغلی منحصر به خود را دارد. افراد با گرفتن مدرك MBA در محیط كار خود پیشرفت كرده و یا فرصتهای شغلی بهتری برای آن ها ایجاد می شود.

حتی در شركتی كه كار می كنید و با همین شغل فعلی، شما می توانید عملكرد خود را قبل و بعد از گرفتن مدرك MBA مقایسه كنید. با اطلاعات و توانایی كه از طریق آموزشهای MBA بدست می آورید خیلی محكم تر و با قدرت تر می توانید مدیریت كرده و كاركنان را بهتر اداره كنید. اگر شما به دنبال یك تغییر اساسی در كار خود هستید، آموزش های MBA تخصص های زیر را برای شما در نظر گرفته است.

 

چگونگی ارزیابی دانشجویان رشته MBA

 

ارزیابی سطح علمی دانشجویان از طریق آزمون كتبی كه به صورت فردی و یا گروهی انجام می شود و همچنین فعالیتهای كلاسی دانشجویان و شركت در سخنرانی های متفاوت صورت می گیرد و به هیچ كس اجازه تغییر معیارها داده نمی شود و دانشجویان برای كسب درجه انتهایی نیازمند  به گذارندن تمامی واحد ها ی تئوری و عملی این رشته می باشندو بنا به استاندردهای موجود در صورت كسب نمره ای پایین تر از حداقل در نظر گرفته شده اجازه گذراندن دوباره واحد مورد نظر به دانشجویان داده می شود.

برای گذراندن برخی از واحد ها دانشجویان الزاماً باید واحد های پیش نیاز را با موفقیت بگذرانند. 

 

مهارت های رشته مدیریت

 

این رشته به داوطلبان كمك می كند كه یادگیری به صورت تجربی برای حل مشكلات و آنالیز كردن مسائل را بیاموزند و مهارت های تصمیم گیری در موقعیتهای روز را از میان پروژه های متفاوت و روزمره فراگیرند.